DT 2015 vadovės mintys

Edita2
EDITA JAKUBKIENĖ – Bergeno lietuvių bendruomenės pirmininkė

„DRAUGYSTĖS TILTO 2015“ organizacinio komiteto vadovė: „Draugystės tiltas“- puiki proga susiburti ir pabūti visiems drauge!“

1. Kuo mane žavi „Draugystės tiltas“? Juk tai puikiausia proga susiburti mums, lietuviams, išsibarsčiusiems po visą pasaulį! Drauge praleisti nuostabų laiką, užmegzti pažintis, pasidalinti patirtimis bei atrasti naujas bendradarbiavimo galimybes.

2. Kokias sąskrydžio tradicijas puoselėsite? „Draugystės tilto“ vėliava įpareigoja saugoti renginio tautines tradicijas. Kaip ir kasmet, Tamsta Mokytoja griežtai vertins, kaip atliko namų užduotis įvairių lietuviškų mokyklų  komandos. Renginio programą sudarėme peržiūrėję praėjusių metų dalyvių ir svečių apklausas, nuomones, pasiūlymus, tačiau laikėmės ir svarbiausių DT principų. Manau, galiu vadinti tradicija, jog į sąskrydį atvyks lituanistinių mokyklų atstovai sužinoti apie aktualias švietimo naujoves bei galimybes, kad kuo įdomiau ir efektyviau galėtų organizuoti darbus savo mokyklose bei bendruomenėse.

3. Kokios naujovės ir staigmenos mūsų laukia Bergene? Į sąskrydį kviečiame ir bendruomenių pirmininkus, atstovus, kuriems rengiamas specialus seminaras (šeštadienį, gegužės 30 d.). Jį rengia URM ir Norvegijos Karalystės ambasada. Taip pat, apie šį gražų sąskrydi informavome norvegus. Į renginį pakviesti ir įtakingi svečiai: Bergeno miesto merė, savivaldybės atstovai, norvegu laisvalaikio klubai, kurie iškilmingo atidarymo metu pristatys  ir savo kultūrą. Aš manau, kad tai yra labai svarbus integracinis žingsnis geriems santykiams užmegzti.
Norime, jog šių metu DT sąskrydžio dalyviai, dalyvautų ne tik paties renginio programoje, bet ir pamatytų Bergeno miestą. Daugelis atvyks čia iš toli ir gal nebeturės galimybės dar kartą apsilankyti Norvegijoje, todėl sąskrydis organizuojamas Bergeno senamiestyje, pačioje kultūrinėje miesto širdyje, o sekmadienio programoje numatyta svečių išvyka funikulieriumi į garsiausią ir žinomą kalną Fløen, pasigrožėti Bergeno peizažu.

Renginio atidarymo metu bus keliamos Norvegijos ir Lietuvos valstybinės vėliavos ir giedami tų šalių himnai. Tai manau, tikrai vertėtų palikt ateityje kaip tradiciją, nes taip parodo mūsų dėkingumą tai šaliai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *