ISLANDIJOS LITUANISTINĖ MOKYKLA “TRYS SPALVOS“

log

ISLANDIJOS LITUANISTINĖ MOKYKLA “TRYS SPALVOS“

        2016-ųjų metų „Draugystės tilto“ iššūkį priėmusi Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos“ jau daugiau kaip dešimtmetį kuria savo pačios gyvavimo ir švietėjiškos veiklos istoriją.

Simbolinę 2004 m. rugsėjo 1- ąją dieną buvusiose Reykjaviko užsieniečių centro patalpose lietuviškos mokyklos Islandijoje idėjos autorė, pirmoji ir kurį laiką vienintelė mokyklos mokytoja, Jurgita Millerienė pradėjo nelengvą, bet dvasiškai vertingą darbą. Nesvarbu kuriame pasaulio krašte bebūtų lietuvis, nustojęs kalbėti lietuviškai, jis jau nebebus tikru lietuviu. Vaikams nuo mažų dienų svarbu vystyti savo tautinę tapatybę, žinoti, kur jo ir jo giminių kraštas, kokia jo šeimos ir gimtosios žemės istorija.

2008 m. susikūrus Islandijos lietuvių bendruomenei Islandijos lituanistinė mokykla tapo jos dalimi bei pagrindine šerdimi. Nuo 2009 m. pamokos sekmadieniais vyksta katališkos mokyklos Landakotsskóli patalpose. Gyvavimo dešimtmečio proga mokyklai buvo išrinktas vardas ir sukurtas logotipas.

Mokykloje yra penkios mokinių amžiaus grupės – nuo dviejų iki dvylikos metų ir vyresni. Šiais metais įkurta ir nuotolinio mokymo grupė, kurios tikslas apimti kuo platesnį norinčiųjų mokytis ratą. Užsiėmimai lituanistinėje mokykloje susideda iš dviejų dalių: ugdomosios veiklos klasėse bei muzikinio ugdymo.

Mokykloje dirbančios šešios mokytojos dirba savanorišką darbą. Jos taip pat aktyviai dalyvauja įvairiuose seminaruose, konferencijose ir švietimui skirtuose projektuose, tiek pačioje Islandijoje, tiek ir už jos ribų.

Mokyklos nuostatai, taisyklės ir mokymo gairės, erdvios ir šviesios mokymui pritaikytos patalpos, vadovėliai, pratybos bei kitos mokymo priemonės ir mokinių gausa (šiuo metu mokyklą lanko apie 50 mokinių) yra didžiulis stimulas mokyklai gyvuoti, augti ir užtikrintai judėti į priekį.

Kol vaikučiai mokosi, tėveliai kviečiami apsilankyti „Skrajojančioje bibliotekoje“: kiekvieną sekmadienį Landakot mokykloje pamokėlių metu ir truputį po jų galima pavartyti lietuviškų knygų, žurnalų, atsigerti kavos ir pabendrauti. Mokyklėlės mokiniai ir jų tėveliai taip pat gali pasiskolinti knygų bei žurnalų paskaityti namuose. Bibliotekos fondai yra nuolat papildomi periodiškai gaunamais naujais lietuviškais žurnalais. Bibliotekos projektą dalinai parėmė Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.

 

  mok1

 mok2   mok3

mok4