„Draugystės tiltas 2016″

 

        13419094_1139143662793453_4568279473380269456_n

         Birželio 10 – 12 d. Háaleitis mokykla, Keflavikas, Islandija. 12-asis „Draugystės tilto sąskrydis“ 2016, kurio tema „Kalbų ir kultūrų kryžkelėje“.

Kas kiek anksčiau, o kas tik penktadienio popietę nusileidę Keflaviko oro uoste, visi nekantriai  skubėjo į viešbutį “Draugystės tilto” sąskrydžio registracijai. Dovanų maišelius su visa reikalinga informacija gavę dalyviai penktadienio vakarą jau rinkosi Háaleitis mokykloje sąskrydžio atidarymo iškilmėms. Į lubinais, lava ir trispalviais drugeliais papuoštą salę rinkosi lietuvaičiai iš Airijos, Danijos, Islandijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos bei Vokietijos. Iš viso susirinko 160 sąskrydžio dalyvių. Vakaras prasidėjo teatralizuotu Tamstos mokytojos pasirodymu.

Oro uosto darbuotojai susirūpinę skelbė keleivės Tamstos Mokytojos vykstančios į Islandiją paiešką. Po ilgų paieškų pagaliau suradus Tamstą Mokytoją sąskrydžio svečiai buvo pakviesti iškilmingai vakarienei, kurią paruošė “Grillvagninn” virtuvės virtuozai. Užsikrėtę šventine nuotaika virtuvės šefai siūlydami svečiams patiekalus čia pat išmoko juos tarti ir lietuviškai. Po vakarienės prasidėjo atidarymo iškilmės. Sugiedoti Lietuvos  ir Islandijos himnai. Pirmas svečius pasveikino ir pagal savo smuiko garsus visus svečius šokdino Keflaviko miesto meras Kjartan Már Kjartansson. Prie jo sveikinimų prisidėjo ir už švietimą Keflavike atsakingas Helgi Arnarson. Ne mažiau visus svečius sužavėjo ir išskirtinis islandų „Varpelių choro” pasirodymas. Sveikinimo žodžius tarė ir Lietuvos švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė bei Lietuvos Respublikos ambasadorius Danijos Karalystei bei Islandijos Respublikai Vytautas Pinkus. Svečių sveikinimus vainikavo pramoginių šokių šokėjai. „Draugystės tilto“ himną gyvai sudainavo pati jo autorė Edita Saaf. Vėliau šmaikščiai buvo pristatyti  sąskrydžio dalyviai ir jų atstovaujamos šalys. Galiausiai svečiai buvo pakviesti pasižiūrėti kūrybingai atliktų mokyklų namų darbų pristatymo video. Islandijos lituanistinę mokyklą ,,Trys spalvos” pristatė klarinetu grojanti mokyklos mokinė Rugilė Millerytė, parodytas trumpas video apie mokyklos veiklą. Vakarą užbaigė DJ Eugenijaus lietuviškos muzikos diskoteka. Linksmybės toliau persikėlė į viešbutį, kur tą vakarą buvo sudainuotos kone visos lietuviškos dainos.

Šeštadienis prasidėjo pusryčiais viešbutyje ir šventine dalyvių eisena su dainomis iš viešbučio į rengino vietą. “Draugystės tilto” programą pradėjo edukologė Austėja Landsbergienė, kurios tema buvo „Dvikalbystė ir praktiniai kalbos mokymo būdai“, po diskusijų su Austėja svečiai klausėsi Loretos Vilkytės paskaitos tema ,,Dvikalbystės raida. Privalumai ir trūkumai”, pertraukose tarp seminarų svečiai vaišinosi kava ir užkandžiais. Programą vaikams pravedė Klaipėdos šokio teatro Dapi Padi Fish aktoriai, vėliau vaikai gamino akmeninius trolius bei šėlojo kieme. Paaugliams buvo pasiūlytas didžėjavimo pradžiamokslis ir kelionė autobusu pas oloje gyvenančią milžinę trolę. Papietavę sąskrydžio dalyviai išsiruošė į 5 val. kelionę autobusu po Reykjanes žymiausias vietas. Po kelionės pasistiprinę sriuba svečiai sėdo žiūrėti to paties teatro Dapi Padi fish spektaklį ,,Baltoji lopšinė”. Po spektaklio svečiai skirstėsi į viešbutį poilsiui.

Po sekmadienio pusryčių lietuviškai kalbantis argentinietis kunigas Juan Carlos Escudero laikė šv mišias. Po mišių sąskrydžio dalyviai klausėsi Zitos Bartkevičienės  paskaitos apie “Vaikų kalbinio ugdymo metodus ir priemones”, Virginijos Rinkevičienės  praktinių patarimų “Kaip tapti kvalifikuotu lituanistinės mokyklos mokytoju” ir Linos Žukauskaitės apie “Globalios  Lietuvos programas: projektines ir kitas veiklos galimybes”. Rolandas Aidukas ir Loreta Morkevičienė pristatė seminarą tema ,,Muzikos kalbos universalumas ir vaidmuo žmogaus gyvenime”. Kol tėveliai ir mokytojai dalyvavo seminaruose vaikams “Šokio pusryčius” pravedė Padi Dapi fish, o paaugliams ir jų tėveliams buvo suorganizuotos rankinio, krepšinio ir futbolo rungtynės, kurioms vadovavo trys Islandijoje gyvenančios lietuvės rankininkės.

“Draugystės tilto” sąskrydžio uždarymą vainikavo vaikų ir tėvų pasirodymas, vadovaujant teatro trupei Padi Dapi fish bei ilga vėliavos kelionė, beieškant naujų sąskrydžio šeimininkų.

                 O mes sakome iki pasimatymo Hamburge.