Dažniausiai užduodami klausimai. DUK


Sulaukiame vis daugiau klausimų apie Draugystės tilto sąskrydį. Suprantama, kad ne visada norisi naršyti puslapius ir ieškoti atsakymų, tad juos rasite tiesiog čia.
Draugystės tilto DUKas

1. Kas yra Draugystės tiltas (DT)
DT yra Europos lituanistinių mokyklų sąskrydis.

2. Ar galiu jame dalyvauti, jei nelankau lituanistinės mokyklos?
TAIP!!! Į sąskrydį atvyksta visi, kas prijaučia lietuvių kultūrai, nori puoselėti ir išlaikyti kalbą, turi lietuviškų šaknų, vadovauja mokyklėlei, aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje arba nori dalyvauti ir t.t. – nėra jokių apribojimų atvykti ir dalyvauti.

3. Gyvenu ne Europos žemyne. Ar vis tiek galiu atvykti?
TAIP!!! Laukiame gyvenančių šiaurės ar pietų Amerikoje, Australijoje, Kinijoje, Afrikoje ar bet kur kitur. Kiti metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Švęskime juos kartu.

4. Kas organizuoja DT ir kodėl renginys vyks Jungtinėje Karalystėje?
DT savanoriškai organizuoja vis kita lietuvių bendruomenė. Organizavimas rotuojamas – kiekvienais metais sąskrydis vyksta vis kitoje šalyje. DT yra vykęs Airijoje, Danijoje, Londone, Vokietijoje bei kitose šalyse. Po 9 metų pertraukos sąskrydis vėl vyks Londone. Šiais metais rengiame jubiliejinį 15-ąjį Draugystės tiltą. Šiųmetį sąskrydį organizuoja JK bendruomenė, padedama lituanistinių mokyklų.

5. Mano vyras (žmona) nekalba ar sunkiai kalba lietuviškai. Ar jis (ji) turės ką veikti sąskrydyje?
Taip. Viena programos dalis bus nesunkiai suprantama ir nekalbančiam lietuviškai, o kitoje programos dalyje yra numatytas specialius užsiėmimas lietuviškai nekalbantiems suaugusiems šeimos nariams.
Programa

6. Ar galiu atvykti su vaiku iki 3 metų ir ar bus mums ką veikti?
Yra numatytas užsiėmimas ir mažiems vaikiukams. Sąskrydžio metu daug dainuosime, šoksime ir pan. Šie užsiėmimai tikrai lavins kūdikėlio pojūčius, skatins judėti. Jūs ir kūdikėlis tikrai gerai praleisite laiką.
Programa

7. Kur būsime apgyvendinti?
Visi dalyviai bus apgyvendinti jaukioje skautų stovyklavietėje palapinėse. Stovyklavietėje yra tualetai, dušai, virtuvė. Maitinimas įskaičiuotas į dalyvio mokestį.
Šioje stovyklavietėje lietuvių stovyklos rengiamos jau penkerius metus. Vieta puikiai tinka ir didesniems, ir visai mažiems.

8. Ar reikia vežtis palapinę? Kaip aš miegosiu?
Palapinės vežtis nereikia. Visi dalyviai miegos ant kokybiškų turistinių čiužinių arba turistinėse lovelėse. Visą įrangą nuomos organizatoriai.

9. Ar yra uodų? 

Ne. Stovyklos šioje stovyklavietėje organizuojamos jau penkerius metus. Sukandimų nepasitaikė. Nepaisant to, visada pravartu turėti priemonių nuo įkandimų.

10. Kodėl gyvensime palapinėse, o ne viešbutyje?
Londone viešbučiai yra labai brangūs. Dalyvio mokestis, jei gyventume viešbutyje, išaugtų mažiausiai 3 kartus.
Mes orientuojamės į šeimą ir norime sudaryti galimybes atvykti visiems už mažesnę kainą bei gyventi vaikams palankioje aplinkoje, kur jie rastų daug sau mėgiamos veiklos, esant laisvo laiko tarp suplanuotų užsiėmimų.
Dar pastebėjome, kad visi sąskrydžio metu nori dainuoti, šokti, ilgiau bendrauti. Miškas mūsų neribos! Galėsime drąsiai dainuoti ir šokti prie laužo. Labai norėjome bendrumo jausmo!

11. Kaip užsiregistruoti ir per kiek laiko sumokėti pinigus?
Užsiregistruojama labai paprastai: užpildykite visus privalomus laukelius Registracijos puslapyje. Pinigus reikia sumokėti per 3 dienas po registracijos.
Kai pinigai pasieks JKLB sąskaitą, patvirtinsime galutinę registraciją.

Programa

 

DT 2019 komanda